Back to top

Fotenie dúhovky

.umenia oka | .the art of eye

Fotografovanie dúhovky prvýkrát na Slovensku

Deň čo deň vidíš okolo seba stovky očí, no nevnímaš ich skutočnú krásu. S našou pomocou môžeš vidieť nielen svoju vlastnú dúhovku (íris) s presnými detailmi, ale premeníme tvoje oči na umelecké dielo. V irisART je konečne každý fotogenický! Áno, aj ty! Urob zo svojej dúhovky fantastické umelecké dielo!

Celý proces trvá menej ako 15 minút:

 • fotografovanie - vyrobíme fotografiu tvojej dúhovky pomocou špeciálnej výbavy
 • úprava fotografie - počas digitálneho spracovania sa snažíme premeniť íris na oroginálnejšie umelecké dielo
 • odovzdanie fotky - digitálnu verziu vo vysokom rozlíšení (vhodnú aj pre tlač) ti pošleme do 48 hodín
 • objednávka zväčšenín - objednaj si kvalitne fotografie v rôznych veľkostich so zľavou u nášho partnera

Írisové fotografovanie za uvádzaciu cenu od 39€ (štandardná cena 49€)

Okrem klasického fotografovania dúhovky máš tiež možnosť objednať si fotku írisu s efektom pre dosiahnutie exkluzívneho vzhľadu. Týmto sa fotografia môže stať originálnym a dokonalým darčekom pre akúkoľvek príležitosť.

Radi privítame jednotlivcov, páry, rodiny, priateľov, súrodencov a kolegov, aby objavili svoje vlastné jedinečné dúhovky na krásnych obrázkoch. Pomôžeme Vám vytvoriť jedinečné osobné umelecké dielo.

Fotografovanie dúhovky ako dokonalý darček

Okrem fotografovania írisu ponúkame aj darčekové poukážky! Vyber si jednu z našich poukážok a my ti ju pošleme elektronicky alebo papierovú verziu poštou. Samozrejme je možnosť aj  osobného odberu!

Ceny pre írisové fotografovanie:

 • individuálne fotografovanie (elektronická verzia) - uvádzacia cena 39€ (štandardne 49€)
 • párové fotografovanie (elektronická verzia) - uvádzacia cena 69€ (štandardne 89€)
 • rodinné fotografovanie (elektronická verzia) - uvádzacia cena 99€ pre 3 osoby (štandardne 139€) - každá ďalšia osoba 19 €

Exkluzívny efekt EXPLOSION: +10 €

Časté otázky

 • Rezervácia termínu

Na fotografovanie je potrebná predchádzajúca dohoda o termíne! Kontakty: 0915 660 550, info [at] kalman.eu, správa na Facebooku. Okrem toho vám odporúčame sledovať naše výjazdy a celodenné akcie! Sledujte nás online alebo sa informujte na uvedených kontaktoch.

 • Je írisové fotografovanie nepríjemné alebo škodlivé pre oči?

Naše fotografovanie dúhovky je úplne bezpečné. Proces aj použitá technológia boli vyvinuté s ohľadom na toto. Pracujeme s veľkou citlivosťou a maximálnou účinnosťou. Ak ste už boli na štúdiovom fotografovaní, boli ste osvetlení pomocou blesku alebo ste boli na podujatí s použitím efektovného osvetlenia, tak si môžete predstaviť, aký účinok má takéto fotografovanie.

 • Môžem nosiť kontaktné šošovky?

V podstate nie je potrebné odstrániť kontaktné šošovky, ale treba mať na pamäti, že ich povrch je plastový a svetlo na nich lomí a odráža. Preto môžu kontaktné šošovky v závislosti od ich intenzity spôsobovať rušivé efekty, ako napríklad lom svetla a tvorbu slznej blány. Pre dosiahnutie optimálnej kvality je lepšie ich odstrániť.

 • Je možné kombinovať napríklad moje a partnerove dúhovky?

Ponúkame rôzne možnosti kombinácie dvoch alebo viacerých očí. Toto ale upresníme pred samotným fotografovaním.

 • Aký je odporúčaný vek na takéto fotenie?

Na základe našich skúseností odporúčame od 10 rokov. Na úspešné írisové fotografovanie potrebujeme niekoľko minút sústredenia a spolupráce. Ak dieťa prejavuje záujem a chce si vytvoriť svoju vlastnú írisovú fotografiu, je veľká pravdepodobnosť, že sa to podarí!

 • Aké sú možnosti platby?

Írisové fotografovanie je možné uhradiť v hotovosti počas fotografovania alebo vopred prevodom (momentálne nie je možnosť platby kartou).

 • Je každé oko vhodné pre takéto fotografovanie?

Každé oko je jedinečné a môže byť perfektne zachytené na fotografii. Zelené oči však majú tajomný a veľmi špeciálny vzhľad. Dôvodom je, že v skutočnosti neexistuje zelené oko - aspoň nie ako pigmentácia na dúhovkei. Základná štruktúra je vždy modrá v dôsledku lomu svetla. Okrem toho sa tu nachádza pigment, zvyčajne žltej farby. A ak je žltá farba nad modrou, tak v takom prípade íris je zelený. Na fotografiách preto môžeme vidieť obe primárne farby oddelene."

* Ceny sú platné od 7.7.2023. Nie sme platcami DPH.