Back to top

Retrospektíva svadobných fotení

Aktuálne pracujeme na novinkách, ktoré Vás čakajú v tomto roku, avšak sem-tam si s radosťou pospomíname na minuloročné svadby a krásne momenty. Už s istotu môžeme povedať, že v poslednej dobe u nás už tradične neuplynie mesiac bez svadby. Minulý rok okrem januára v každom mesiaci som mal možnosť na zvečnenie nezabudnuteľných okamihov Dňa s veľkým „D“. V roku 2019 nás poctilo svojou dôverou spoločne 42 Mladých Párov, čo je nepochybne nadpriemerné číslo v našom regióne. Iba pre zaujímavosť najrušnejšími mesiacmi boli jún a august, kedy sme fotili 7-7 svadieb. Najčastejšie (presne 9x) som mal možnosť fotiť v mojom najobľúbenejšom kaštieli Castel v Mierove. A ešte jedna „pikoška“: okrem utorka sme každý iný deň mali svadbu. No čo už, svet sa mení, menia sa aj zvyklosti.

Dobre si pamätám, keď som sa prvýkrát zúčastnil fotografického workshopu, kde prednášali dvaja výborní svadobní fotografi. Podľa ich prednášky, ich dvojčlenný tím ročne zvládol fotiť o niečo viac ako 50 svadieb. A ja, vtedy ešte začiatočník, počúval som ich s nemým úžasom a nerozumel som tomu, ako sú schopní títo dvaja toľko akcií nafotiť v priebehu jedného roka. Prešlo pár rokov a momentálne som na tom tak, že sám nafotím ročne viac ako 40 svadieb. Samozrejme s úžasnou pomocníčkou pracujúcou v zákulisí. Lebo naďalej stojí za mnou jedna taká fantastická kolegyňa, manželka, bez ktorej by vyhotovenie toľkých objednávok vyžadovalo nadľudské sily a schopnosti (a vtedy sme ešte nehovorili o viac stoviek rodinných fotení). Nanajvýš tak, že takmer každý pár do týždňa mal v rukách spracované svadobné fotky, fotoknihy do vrecka a v najväčšom množstve prípadov aj tzv. hudobné slideshow. Zo srdca Vám poviem, neviem kde by som mohol nájsť úžasnejšiu spoločníčku v práci aj súkromí. Ďakujem!

Celkovo: mohol som uzatvoriť vynikajúci, inšpirujúci rok. Som vďačný mojej rodine za obrovskú podporu a trpezlivosť, klientom za dôveru, mojim kolegom dodávateľom za kladnú spoluprácu. Aj v roku 2020 s radosťou očakávam nové svadobné fotenia a výzvy. A samozrejme aj prijatie našich spočetných noviniek.

Želám dobré svetlo, priatelia!

.roland - Váš svadobný fotograf