Back to top

Smiech, od ktorého aj oblaky sa roztratili

Často a hrdo zdôrazňujeme, že s mojou manželkou, Sisi tvoríme jeden pár, navzájom sa dopĺňame aj v práci. Ale túto sobotu sa niečo (zase) zmenilo.

Totiž, mali sme rezerváciu na jeseň roku 2017, ktorú by sme riešili v klasickom nasadení kalman.eu: moja milovaná manželka spracuje fotky, a ja by som účinkoval v role fotografa. Avšak medzičasom sa zmenil dátum svadby a mladý pár s nekonečným úsmevom na perách svadbu presunul na májový termín. Ale tento termín už bol dávno obsadený v našom kalendári. Takáto situácia už raz nastala v kruhu priateľov, ktorú sme vtedy na prosbu nevesty riešili tak, že Sisi fotila samotný deň svadby a ja deň po svadbe som vyhotovil kreatívne fotky. Moja vynikajúca kolegyňa, podľa mňa výborne obstojí aj ako svadobná fotografka, keď je to potrebné. A teraz to bolo potrebné na prosbu Ediny a Róberta. Bola to veľká pocta pre nás, že trvali na tom, aby sme ich deň s veľkým D nafotili my a snažili sme sa obstáť vo všetkých oblastiach, zabezpečiť ďalšie fototechniky na tento deň a splniť ich očakávania. A tak sa stalo, že túto sobotu kým ja som fotil v Šali, dovtedy moja manželka v Trsticiach. Tento rok prvý, ale nie poslednýkrát v takomto nasadení. Trstice sú veľkou obcou, tak aj kruh priateľov je veľký. A história sa opakovala samú seba aj v júni, ale o tom v ďalšom príspevku. A že aká bola svadba: na základe fotiek zo soboty a historiek, ktoré som vypočul, cítil som, že s mladým párom to budem mať v pondelok ľahké na kreatívnom fotení. Mýlil som sa: bolo to ešte ľahšie :)
Keď sme vyrazili, ešte pršalo, ale od úprimného smiechu Ediny aj oblaky sa roztratili a aj slniečko vyšlo. Dávno som nezažil takéto veselé fotenie plné smiechu. Edina, Róbert: ďakujeme, že ste pri nás vytrvali a veríme v to, že aj v takomto netradičnom nasadení sa nám podarilo zvečniť Vašu veselú svadbu! Želáme Vám veľa šťastia a ešte viac spoločných dní, plných smiechu.

Želám dobré svetlo, priatelia!

.roland - Váš svadobný fotograf